جاذبه های گردشگری برتر استکهلم

جاذبه های گردشگری استکهلم

استکهلم، پایتخت زیبای کشور سوئد، با جاذبه های تاریخی و فرهنگی شگفت انگیز، یکی از شهرهای پر رفت و آمد توریستان محسوب می شود. این شهر زیبا، بی شباهت به ونیز نیست و منظره ای شگفت انگیز از کنار هم آمدن آب و خاک است. از این رو به آن ونیز شمال نیز می گویند.
پیشتر درباره کاهش هزینه سفر به استکهلم و راهنمای کامل سفر به سوئد صحبت کرده ایم، حال می خواهیم مکان های گردشگری استکهلم را معرفی کنیم تا پس از سفر به این شهر زیبا، با آگاهی کامل، به دیدن این جاذبه های گردشگری شگفت انگیز بروید.

مجمع الجزایر استکهلم

استکهلم از جزایر کوچکی که در اطراف این شهر هستند، احاطه شده است. زنجیره ای از جزایر کوچک، بزرگترین مجمع الجزایر سوئد را پدید آورده است که به راستی، زیبایی بی نظیری به این شهر بخشیده است. در این جزایر، گردش با قایق ها و کشتی های مسافربری، تجربه بی نظیری به سفر شما می بخشد. برخی از مکان های این جزیره، دست نخورده است که برای پیاده روی و دیدن خانه حیوانات وحشی مناسب است.

مجمع الجزایر استکهلم

شهر قدیمی Gamla Stan

همان طور که از نام این محل پیداست، قدمت این شهر به سالیان دور باز می گردد. تاریخ شناسان قدمت این شهر را حدود 1200 سال پیش، اعلام کرده اند. این منطقه با خانه های رنگی و قدیمی، نشانگر فرهنگ و تمدن مردمان این شهر است. در قدم به قدم کوچه ها و خیابان های این شهر، کافه ها و رستوران های زیبا، دیده می شود و جاذبه های گردشگری مهم استکهلم، از جمله کلیسای استکهلم، کاخ سلطنتی و موزه نوبل نیز در این شهر قرار دارند.

شهر قدیمی استکهلم

کاخ سلطنتی

این کاخ محل اقامت پادشاه سوئد، کارل گوستاف شانزدهم است. وی همراه با خانواده سلطنتی اش، در این مکان، به برگزاری مهمانی های رسمی می پردازد. به طور کلی این کاخ، دفتر کار روزانه پادشاه و کارمندان دربار سلطنتی است. ملکه نیز برای انجام کارهای خود، به کاخ مراجعه می کند اما محل زندگی شان در کاخ دیگری در حومه شهر است. موقعیت این کاخ نیز نزدیک پارلمان سوئد و همچنین کلیسای جامع استکهلم است. از زیبایی های ظاهری این قصر باید به هفت طبقه و 600 اتاق آن اشاره کرد. بخش هایی از این قصر برای بازدید عموم آزاد است که یکی از این بخش ها، موزه هایی است که در این کاخ وجود دارد.

کاخ سلطنتی استکهلم

قصر استکهلم

جاذبه های گردشگری استکهلم

کاخ شهر قدیمی استکهلم

موزه واسا

این موزه از پرطرفدارترین موزه های سوئد است. واسا نام کشتی بادبانی جنگی ای است که توسط نیروی دریایی پادشاهی سوئد اداره می شد. این کشتی در سال 1626 به منظور شرکت در جنگ با مشترک المنافع لهستان و لیتوانی روانه دریا شد. واسا جزو افتخارات پادشاه سلطنتی آن دوره بود و قرن ها قبل از کشتی تایتانیک ساخته شد. ساخت این کشتی 2 سال طول کشید و در سال 1628 در حالی که هنوز 1300 متر بیشتر طی نکرده بود، بر اثر تندباد به یک سو کج شد و نهایتا غرق شد. حدود 150 نفر از ملوانان این کشتی در این حادثه غرق شدند. سه قرن بعد، در سال 1961 این کشتی از زیر آب بیرون کشیده شد. در حالیکه تغییرات زیادی نسبت به گذشته نکرده بود و فقط بخشی از قسمت های آسیب دیده ترمیم و بازسازی شد. موزه واسا، محل نگهداری این کشتی عظیم الجثه است که تقریبا سالانه بیش از یک میلیون نفر را به سمت خود می کشاند تا از این کشتی تاریخی بازدید کنند.

کشتی واسا

پارک ‏Djurgården‏‎

یکی از زیباترین و توریستی ترین پارک های شهر استکهلم پارک ‏Djurgården‏‎ است که فضایی زیبا و آرام را همراه با مناظر دیدنی پیش چشم مردمان و توریستان این شهر می آورد. در روزهای تعطیل این پارک شلوغ است چرا که بیشتر مردمان این شهر، این مکان را برای پیک نیک های آخر هفته خود انتخاب می کنند. در این پارک می توانید دوچرخه کرایه کنید و همزمان لذت دیدن مناظر زیبا را داشته باشید.

پارک Djurgarden

جاذبه های گردشگری سوئد

مکان های گردشگری استکهلم

موزه فضای باز اسکانسن

این موزه لقب بزرگترین موزه فضای باز در جهان را دارد و در جزیره Djurgarden قرار گرفته است. اگر با کودکانتان به سوئد سفر می کنید حتما آن ها را به موزه اسکانسن ببرید چرا که باغ وحش استکهلم در این مکان قرار دارد و زندگی سنتی سوئدی ها به زیبایی در این مکان مشخص می شود.

موزه اسکانسن

موزه فضای باز استکهلم

تالار شهر (‏Stadshuset‏)

‏‏مگر می شود این همه راه تا استکهلم رفت و تالار شهر را ندید؟ این سالن بزرگ که در کنار آب قرار دارد، از نمادین ترین ساختمان های شهر استکهلم است. شاید اگر مثال این ساختمان را بخواهیم در ایران بیابیم، بتوان به برج آزادی تهران اشاره کرد. لذت تماشای شهر، از بالای برج این ساختمان را از دست ندهید. در بالاترین نقطه این ساختمان سه تاج طلایی قرار دارد و سالن طلایی آن، از زیباترین اتاق های این تالار محسوب می شود که برای تزیین آن، از 18 میلیون کاشی استفاده شده است. بسیاری از سوئدی ها برای برگزاری مراسم یا عکاسی عروسی، به این برج می روند.

تصاویر درون تالار شهر استکهلم

تالار شهر سوئد

تالار شهر استکهلم

اسکای ویو skyview

اسکای ویو از سازه های مدرن شهر استکهلم است که تقریبا همه گردشگران به این مکان بی نظیر سر می زنند. شما هم اگر ترس از ارتفاع ندارید، برای دیدن شهر از ارتفاع 130 متری، به این مکان بروید و چشم انداز بی نظیر شهر و آسمان را نظاره کنید.

اسکای ویو

مناطق گردشگری استکهلم

استکهلم

موزه مدرن

این موزه دارای کلکسیونی از آثار هنری مدرن دنیا از قرن بیستم تا به امروز است و آثار هنرمندان مشهوری نظیر پیکاسو، دالی و … در این موزه، به نمایش گذاشته شده است.

موزه مدرن

موزه مدرن سوئد

اختصاصی حس خوب

نویسنده مطلب: ادمین حس خوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *