پاریس، عاشقانه ترین شهر دنیا

جاذبه های گردشگری پاریس

اگر می خواهید به شهر عاشقان دنیا سفر کنید، اگر می خواهید به دیدن خیابان شانزلیزه که بارها نام آن را با نام بهشت مد جهان شنیده اید و از همه مهم تر به دیدن برج ایفل که سمبل کشور فرانسه است سفر کنید، با حس خوب همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی از این شهر زیبای جهانی، کسب کنید.

برج ایفل پاریس Eiffel Tower

پاریس شهر کافه های رنگارنگ و برج بزرگ فلزی است که در هر فصل، میزبان گردشگران زیادی از کشورهای گوناگون است. تقریبا همه گردشگران در شروع بازدید از شهر پاریس، به میدان شان دو مارس که در کنار رود سن واقع است می روند تا زیبایی برج ایفل را تماشا کنند. اگر می خواهید که شهر را از بالاترین نقطه برج ایفل تماشا کنید، می توانید در روز به این برج سر بزنید و در صف تهیه بلیط قرار بگیرید. سپس سوار بالابر شوید و به بالاترین نقطه برج بروید. تمام شهر زیر پاهایتان قرار می گیرد. زیبایی شهر پاریس را در یک چشم به هم زدن خواهید دید. عکس پادشاهان و بزرگانی که از این برج بازدید کرده اند، بر دیواره برج آویزان شده است و جالب است بدانید، تصویر یکی از پادشاهان ایرانی در بین بزرگان بازدید کننده از ایفل وجود دارد.

برج ایفل

اگر دوست دارید نورپردازی فوق العاده زیبای برج ایفل را تماشا کنید، بهتر است بازدید از برج را به شب موکول کنید. در شب در ساعاتی خاص، نورپردازی فوق العاده زیبایی بر تنه برج ایفل نقش آفرینی می کند. بازدید از برج در ساعات شبانه نیز انجام می شود و بدین ترتیب می توانید شهر را از بالاترین نقطه برج، در شب نظاره کنید.

موزه لوور Louvre Museum

موزه لوور، موزه ای بی نظیر در سراسر جهان است که متعلق به پاریس است. کلکسیونی افسانه ای از اشیای عتیقه در معروف ترین موزه جهان یعنی لوور قرار گرفته است. در زمان های گذشته این موزه محل اقامت خانواده سلطنتی فرانسه بود و اکنون گردشگران در صف طولانی قرار می گیرند تا گوشه ای از آثار جهانی را در این مجموعه بزرگ نظاره گر باشند. تابلوی مونالیزا در این موزه قرار دارد. تقریبا پر بازدیدترین مکان این موزه، بخش متعلق به تابلوهای آن است که توسط نقاشان بزرگی مانند لئوناردو داوینچی و ژاک لویی کشیده شده است.

موزه لوور

موزه لوور

موزه دیدنی فرانسه

آثار مربوط به روم، یونان و مصر از دیگر مکان های پر بازدید این موزه است که گردشگران علاقه فراوانی به آن نشان می دهند. بخش مربوط به آثار باستانی کشور عزیزمان، در قسمت زیر زمینی این موزه قرار دارد که شاید یکی از دلایل کم بازدید بودن آن را بتوان به بخش تعلق گرفته به این آثار نسبت داد.

کلیسای نوتردام Notre Dame Cathedral

کلیسای نوتردام، کلیسایی عظیم که در قلب پاریس قرار دارد و از اولین کلیساهایی است که در سبک گوتیک که سبکی مذهبی محسوب می شود ساخته شده است. کلیسای نوتردام در نزدیکی رود سن قرار دارد و ساخت آن حدود دو قرن میلادی به طول انجامیده است. برج های دو قلوی 69 متری این کلیسا، 13 تن وزن دارند و در سال، چندین بار نواخته می شوند و در روز 11 نوامبر که سال روز پایان جنگ جهانی اول است، به صدا در می آید. برای تماشای این کلیسا، تقریبا 13 میلیون نفر در سال به این مکان می روند. برای رفتن به کلیسای نوتردام می توانید از ایستگاه متروی سیتی به راحتی به نتردام بروید. این کلیسای پر بازدید از جمله مکان های دیدنی بدون بلیط در پاریس است.

کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام

جاذبه های گردشگری پاریس
خیابان شانزلیزه Champs-Elysées

اگر به پاریس سفر کردید به معروف ترین خیابان آن قدم نهید. این خیابان از میدان کونکورد تا میدان شارل دوگل کشیده شده است و از معابر اصلی شهر پاریس است. خیابان اعیانی نشین فرانسه به عنوان زیباترین خیابان جهان شناخته می شود و الیزه در اساطیر یونانی به معنای بهشت است. کاخ الیزه نیز در این خیابان قرار دارد.

خیابان شانزه لیزه پاریس
طاق پیروزی Arc de Triomphe

طاق پیروزی یکی دیگر از بناهایی است که دیدن آن را به شما توصیه می کنیم. طاق پیروزی نمادی از جنگ های فرانسه و مقاومت های این کشور را نشان می دهد. این طاق 49 متری در انتهای خیابان شانزلیزه در میدان شارل دوگول قرار دارد. وجود این طاق در این شهر مدرن، رنگ و بوی تاریخی به پاریس بخشیده است. روی دیوارهای طاق پیروزی، نام فرماندهان ارتش فرانسه حک شده است و یکی از سربازان گمنام در جنگ جهانی اول، در این طاق دفن شده است که به یاد او همیشه آتشی در زیر طاق روشن می کنند. تصاویر زنان و مردان برهنه فرانسوی که در بدنه طاق تراشیده شده است نشان از فرانسویانی است که با سربازان آلمانی در حال مبارزه اند. برای رفتن به طاق پیروزی می توانید از متروی پلس رویال-موزه لوور استفاده کنید.

طاق پیروزی

کلیسای قلب مقدس Sacré-Coeur

کلیسای سکره کر دو مون مارتر که به قلب مقدس شهرت دارد، کلیسایی سلطنتی در سبک روم بیزانس است که در بالای تپه مونتمار واقع شده است. ساخت این کلیسا در سال 1919 به اتمام رسید و در قرن حاضر، به عنوان یکی از برجسته ترین سازه های تاریخی پاریس محسوب می شود. حدود یازده میلیون بازدید کننده به دیدن این کلیسای زیبا می روند که همین امر باعث شده است، قلب مقدس بعد از کلیسای نوتردام، محبوب ترین کلیسای پاریس گردد.

کلیسای قلب مقدس

جاذبه های گردشگری پاریس

کاخ شایو Palais de Chaillot

کاخ شایو در سال 1937 به مناسبت نمایشگاه جهانی ساخته شده است که موزه معماری شامل آثار معماری از گذشته تا به امروز را در دل خود جای داده است. آثاری حیرت انگیز از معماری و هنر فرانسه در 2300 متر و سه طبقه در این موزه به نمایش گذاشته شده است. در ضلع غربی کاخ شایو شاهد موزه دریایی و موزه مردم شناسی فرانسه خواهید بود. در موزه دریایی کاخ شایو، سرگذشت نیروی دریایی فرانسه از قرن هفدهم تا به امروز روایت شده است. موزه مردم شناسی نیز نشان دهنده پیشرفت نژاد شناسی و جمعیت شناسی این کشور است. دو ضلع کناری کاخ شایو و تراس بین آن ها، به رود سن و برج ایفل چشم انداز بی نظیری می بخشد. کاخ شایو نزدیک به متروی تروکادرو است.

کاخ شایو

پاریس

میدان ووژ Place des Vosges

قدیمی ترین میدان پاریس، میدان ووژ است که نمایی بی نظیر از آجرهای قرمز، در اطراف این میدان با شکوه را به دید بیننده نمایان می کند. در یکی از خانه های مشرف به میدان ووژ، موزه ویکتور هوگو قرار گرفته است.

Palais de Chaillot
باغ تویلری Palais des Tuileries

از دیگر مکان هایی که بازدید آن در مرحله های بعدی به شما پیشنهاد می شود باغ تویلری است که در حاشیه رود سن قرار دارد. کاخ سلطنتی تویلری در سال 1559 به دستور کاترین دو مدیچی ساخته شد. این کاخ توسط معمار برجسته ای به نام فیلیبرت دولورم ساخته شد. تویلری در لغت فرانسوی به معنای کوره ی آجرپزی است. باغچه های زیبایی که اطراف این کاخ را زیباتر کرده است، محل رفت و آمد گردشگرانی است که علاقه زیادی به سر سبزی و طبیعت دارند.

اختصاصی حس خوب

نویسنده مطلب: ادمین حس خوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *