بیماری های پوستی و درمان سریع آن ها توسط پزشک

بیماری های پوستی

زیبایی بخش مهمی از زندگی هر فرد است که با کم شدن آن، اعتماد به نفس فرد هم کاهش می یابد. برخی از بیماری های پوستی به سادگی قابل درمانند و با مراجعه به پزشک، در کوتاه ترین زمان از بین می روند. به همین دلیل قبل از خرید کرم ها و داروهای پوستی سرخود، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا پزشک با یافتن علت اصلی پیدایش آن، به درمان بیماری شما اقدام کند.

از بیماری های پوستی که در زیبایی فرد تاثیر می گذارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. کک و مک
  2. جوش و فرو رفگی های ناشی از آن
  3. برآمدگی های جای زخم و اسکار
  4. لک های بارداری
  5. لک های پیری
  6. اگزوما و خارش پوست

برخی از ناراحتی های به وجود آمده پوستی با مصرف دارو بر طرف می شوند و برخی دیگر نیاز به دستگاه های خاص برای لایه برداری و ترمیم پوست دارند.

کک و مک

کک و مک ها که بیشتر در اروپایی های چشم آبی دیده می شود، به دو دسته تقسیم می شوند. کک و مک های مادر زادی و کک و مک های اکتسابی.

کک و مک
کک و مک های مادرزادی از همان بدو تولد با فرد همراه است و تقریبا راه درمانی ندارد اما کک و مک های اکتسابی که بعد از تولد فرد به مرور زمان در بدن تشکیل می شوند، با مراجعه به پزشک به راحتی قابل درمان هستند. عامل این کک و مک ها می تواند وجود مواد زائد در کبد و بروز آن روی پوست باشد.

جوش و فرو رفتگی های ناشی از آن

نوع درمان جوش با فرورفتگی های به جا مانده از آن ها کاملا متفاوت است. برای درمان جوش باید عامل اصلی آن را بیابیم. مثلا ممکن است ترشح زیاد غدد چربی پوست، باز بودن منافذ پوستی، عدم رعایت بهداشت صورت و وجود مواد زائد در خون یا کبد، عامل ایجاد جوش باشد. در این صورت درمان های متفاوتی برای آن در نظر گرفته می شود که شامل محلول ها، کرم های پوستی و قرص می شوند.

درمان فرو رفتگی های ناشی از جوش، با کمک دستگاه های متنوع انجام می شود. هنگامی که جوشی دست کاری می شود بعد از مدتی، بافت پوست تخریب می شود. از آن جایی که لایه های پوستی به هم چسبیده اند و حالت چسبان دارند، این بافت ها به داخل کشیده می شوند و فرو رفتگی هایی ایجاد می کنند. این فرو رفتگی ها با کمک لیزر، میکرودرم، روش سابسیژن، درم ابریژن و پیلینگ نقطه ای و … از بین می روند.

درمان جای جوش

لک های بارداری

این لک ها بیشتر در افراد سبزه دیده می شود. لک هایی که بر روی گونه، پیشانی و چانه پدید می آیند، ممکن است از این دسته باشند. این لکه ها فقط در زنان باردار دیده نمی شوند. زیرا دلیل ایجاد این لکه ها تغییرات ناگهانی خون است که در دوران قاعدگی و دوران بارداری به وفور دیده می شود. از این رو به این لک ها، لک های بارداری می گویند. خانم های مجرد نیز ممکن است لک های بارداری داشته باشند زیرا تغییرات ناگهانی خون در دوران قاعدگی نیز در این افراد دیده می شود.

لک های پیری

لک های قهوه ای روشن و تیره ای که در سنین میانسالی به بعد روی پوست نمایان می شوند به لک های پیری معروف اند. دلیل ایجاد این لک ها، مواد زائدی است که در طی زمان طولانی وارد کبد شده اند و کم کم به بیرون کبد و سطح پوست راه یافته اند. روش های درمانی گوناگونی برای از بین بردن لک های پیری وجود دارد اما یک روش خانگی که به روشن شدن لک ها از طریق لایه برداری پوست می انجامد، استفاده از آبلیمو است. دو بار در روز، روی لک ها آبلیمو بمالید و پس از چند دقیقه آبکشی کنید. به مرور زمان شاهد کمرنگ و محو شدن لک ها خواهید شد. در صورتی که این روش پاسخگو نبود به پزشک مراجعه کنید تا با تجویز درست، به سادگی لک های پیری را درمان کند.

اگزوما

اگزوما یا درماتیت به التهاب پوست می گویند که منجر به خارش، قرمزی و تورم پوست می شود. در این حالت پوست به یک ماده حساسیت نشان می دهد. برای از بین بردن اگزوما، ابتدا باید از تماس پوست با ماده حساسیت زا پیشگیری شود سپس از آنتی هیستامین ها و کورتیکواستروئیدها برای درمان و از بین بردن اثر خارش، استفاده می شود.

اختصاصی حس خوب

نظرات بسته شده اند.