خواص چای زنجبیل (حد مجاز مصرف چای زنجبیل در روز)

خواص چای زنجبیل

زنجبیل گیاهی شگفت انگیز

حتما با گوشه ای از خواص گیاه زنجبیل آشنا هستید. گیاهی که در طب سنتی جایگاه ویژه ای دارد و در بیشتر منازل همراه با غذا یا چای استفاده می شود. زنجبیل هم به صورت خشک شده و هم به صورت تازه مورد استفاده قرار می گیرد و چای زنجبیل، عرق زنجبیل، شربت زنجبیل از دیگر فراورده های زنجبیل است که هر کدام خواص ویژه ای دارند. زنجبیل در طب قرون وسطی برای درمان تهوع و نفخ مورد استفاده قرار می گرفت. اکنون نیز بیش از ۸۰ درصد زنجبیل مورد نیاز جهان را کشور چین تامین می کند.

 زنجبیل

خواص چای زنجبیل نیوشا

چای زنجبیل را می توانید در منزل هم تهیه کنید و کار پیچیده ای برای تهیه آن لازم نیست اما برای این که طعم آن دلنشین باشد باید نکاتی را رعایت کنید. شرکت نیوشا بهترین کیفیت چای را در کنار بهترین کیفیت زنجبیل قرار داده و با بسته بندی مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است. سهولت مصرف چای زنجبیل که در دوز بندی مشخص و در تی بگ های کاملا بهداشتی قرار گرفته است، از دلایل محبوبیت چای زنجبیل نیوشا است.

چای زنجبیل نیوشا

تاثیرات چای زنجبیل نیوشا در لاغری

زنجبیل از آن دسته گیاهانی است که تاثیر فراوانی در لاغری دارد. کسانی که چای زنجبیل را در رژیم غذایی روزانه خود قرار می دهند، می توانند بعد از ۵ هفته به وزن ایده آل خود برسند. البته زمان مصرف چای زنجبیل برای لاغری باید زیر نظر مشاورین سلامت نیوشا باشد تا بهترین نتیجه را برای شما خلق کند. برای مشاوره رایگان لاغری و سلامتی به بخش تماس با ما مراجعه کنید.

زنجبیل گیاه ضد سرطان

آنتی اکسیدان جینجرول در زنجبیل، تاثیرات بی نظیری در رفع آسیب های DNA دارند. زنجبیل گیاهی با آنتی اکسیدان های فراوان است که به طور طبیعی با سلول های سرطانی مبارزه می کند. از این رو چای زنجبیل نیوشا می تواند یکی از بهترین چای های گیاهی باشد که توصیه می شود در روز حداقل یک وعده از آن استفاده شود. همچنین زنجبیل می تواند بر روی سلول های سرطانی روده تاثیر گذار باشد. تحقیقات نشان داده است کسانی که از چای زنجبیل در میان وعده استفاده می کنند کمتر دچار سرطان روده خواهند شد.

تنظیم قند خون

شواهدات نشان می دهد که مصرف چای زنجبیل می تواند قند خون را تنظیم کند. البته این موضوع عمومیت ندارد و ممکن است برخی افراد با مصرف چای زنجبیل هیچ تغییری در روند کاهش قند خون خود نبینند. میزان دوز مصرفی زنجبیل و زمان خوردن آن، در این پروسه مهم است. تحقیقات نشان داده است که با مصرف پودر زنجبیل، گلوکز سرم خون بیمار کاهش می یابد.

کاهش دردهای قاعدگی

چای زنجبیل می تواند در دراز مدت اثری مشابه داروی مفنامیک اسید و ایبوپروفن در کاهش دردهای قاعدگی داشته باشد. تحقیقات نشان داده است که گیاه زنجبیل می تواند اثری مشابه به این دو دارو داشته باشد و در کاهش دردهای قاعدگی موثر باشد. اگر شما هم از این موضوع رنج می برید به شما پیشنهاد می کنیم تا از چای زنجبیل نیوشا استفاده کنید.

دردهای قاعدگی

ایجاد حس سیری

مصرف چای زنجبیل به ایجاد حس سیری در افراد منجر می شود. از طرفی چای زنجبیل چربی سوز است و پس از مدتی باعث کاهش وزن و کاهش سایز خواهد شد.

خواص زنجبیل

بهبود میگرن

میگرن از آن جمله سردردهایی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند و در نهایت با استفاده از یک مسکن شیمیایی، به درد آن خاتمه می دهند. همان طور که می دانید مسکن های شیمیایی فقط عصب بدن را در درک درد مختل می کنند و درواقع درد را از بین نمی برند. به همین دلیل است که گاهی با از بین رفتن اثر مسکن دوباره درد احساس می شود. تحقیقی بر روی یک زن ۴۲ ساله با ۱۶ سال سابقه سردردهای میگرنی انجام شد و آثار مصرف زنجبیل در بهبود میگرن این فرد بررسی شد. این فرد پس از مدتی با استفاده از گیاه زنجبیل توانسته بود تا حد چشمگیری درد خود را کاهش دهد. مصرف زنجبیل در یک دوره ۴۰ روزه نیز می تواند تاثیر چشمگیری در کاهش یا عدم ابتلا به سردردهای میگرنی داشته باشد.

درمان های خانگی

بهبود تنفس با زنجبیل

چای زنجبیل می تواند به بهبود تنفسی فرد کمک کند. چای زنجبیل با کمک مهارکننده های پر قدرت خود، باعث کاهش التهاب بخش های تنفسی خواهد شد و در نتیجه در درمان بیماری آسم بسیار مفید واقع خواهد شد.

خواص چای زنجبیل

زنجبیل ضد تهوع

اگر تهوع دارید و این تهوع ناشی از سفر، جراحی یا دوران بارداری است مصرف زنجبیل می تواند کمک زیادی در رفع تهوع کند. اگر می دانید که پس از عمل جراحی حالت تهوع خواهید گرفت بهتر است پیش از عمل یک گرم زنجبیل مصرف کنید تا به میزان قابل توجهی از استفراغ و تهوع پس از عمل بکاهید.

ضد افسردگی

در دنیای امروز که بیشتر افراد به افسردگی مبتلا می شوند، مصرف زنجبیل به طور روزانه می تواند نقش مهمی در بهبود افسردگی داشته باشد. زنجبیل بر روی انتقال دهنده های عصبی نوراپی نفرین و سروتونین اثر می گذارد و باعث کاهش علائم افسردگی می شود.

بهبود عملکرد معده با چای زنجبیل

زنجبیل اثر محافظتی بر معده دارد و تحقیقات نشان داده است که در درمان بیماران مبتلا به سوهاضمه و دردهای معده، کمک کننده است.

حد مجاز مصرف زنجبیل

مصرف زنجبیل بیش از سه گرم در روز مجاز نیست. درست است که زنجبیل گیاه پر خاصیتی است اما دلیل نمی شود که در مصرف آن ناپرهیزی کنید. هر تی بگ زنجبیل نیوشا همراه با چای، حدود دو گرم است که با شرایط گفته شده می توانید چای زنجبیل نیوشا را دو بار در روز میل کنید و مصرف بیشتر آن توصیه نمی شود.

عوارض مصرف بیش از حد زنجبیل

زنجبیل گیاه بی خطری است اما همان طور که گفته شد مصرف بیش از حد آن ممکن است عوارض شدیدی به همراه داشته باشد. دوز بالای زنجبیل ممکن است باعث تشدید ناراحتی های قلبی شود و در دوران بارداری ممکن است بر هورمون های جنسی جنین اثر سوء بگذارد. در دوران بارداری استفاده بیش از حد از زنجبیل سبب سقط جنین می شود از این رو خانم های باردار فقط با مشورت پزشک می توانند این گیاه را استفاده کنند. زنجبیل سبب افزایس انسولین خون می شود که در بیماران دیابتی که داروی دیابت استفاده می کنند ممکن است عوارض کاهش شدید قند خون را به همراه داشته باشد.

برای مشاوره رایگان سلامتی و خرید محصولات نیوشا می توانید در گروه سلامتی نیوشا عضو شوید و یا با مشاور سلامت سایت حس خوب در بخش تماس با ما، تماس برقرار کنید.

اختصاصی حس خوب

همه نظرات