روش عکاسی از اجسام معلق در هوا

عکاسی غذای شناور در هوا

چگونه از اجسام معلق در هوا عکاسی کنیم؟

تصویر زیر را ببینید.

عکاسی از مواد غذایی معلق
در این تصویر شما شاهد شناور بودن چیپس و سس در هوا هستید. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا عکاسی اجسام معلق در هوا را بیاموزید.

وسایل لازم برای عکاسی مواد غذای شناور در هوا

وسایل این عکاسی به نوع غذای شما بستگی دارد. اما در اینجا، عکاسی چیپس در هوا را مشاهده خواهید کرد.

وسایل لازم عکاسی اجسام معلق در هوا

  1. سرنگ
  2. سیخ فلزی
  3. نخ نایلونی
  4. چسب حرارتی
  5. قاشق فلزی
  6. مواد غذایی
  7. سه پایه

برای نگه داشتن اشیا در هوا از سیم فلزی و نخ نایلونی استفاده می کنیم. نخ نایلونی برای اشیاء سبک و سیخ های فلزی برای اشیا سنگین تر.

عکاسی شناور در هوا
زیباترین چیپس ها را انتخاب کنید و با سوزن و نخ نایلونی در فواصل دلخواه از یکدیگر قرار دهید. سعی کنید چیپس ها را به صورت افقی با دو بار رد کردن نخ، بدوزید. با این کار چیپس ها ثبات بیشتری پیدا می کنند.

عکاسی مواد غذایی معلق

برای قاشق فلزی از سیخ های فلزی بزرگتر که قوی تر هستند استفاده کنید. برای این کار مطابق شکل، با چسب حرارتی سیخ فلزی را پشت قاشق بچسبانید.

عکاسی از اجسام معلق
مواد غذایی را کنار هم بچینید. ترکیب بندی مواد غذایی و جایگاه آن ها در تصویر خروجی شما، نقش مهمی دارد. پس به دقت این کار را انجام دهید. در تصویر زیر از چپ به راست، چیدمان مواد غذایی تکمیل شده است.

نورپردازی در عکاسی مواد غذایی

نورپردازی در عکاسی

نورپردازی در این بخش بسیار مهم است. نورپردازی مطابق با محیط شما باید انجام شود. در این قسمت از نورپردازی دو اسپیدلایت (فلاش) استفاده شده است.

< wp-image-2035 size-full” title=”چیدمان در عکاسی” src=”https://hesekhoob.com/wp-content/uploads/2017/01/4-Hanging-chips.jpg” alt=”چیدمان در عکاسی” width=”600″ height=”299″ />

چیپس ها و قاشق را از جایی شبیه سه پایه یا سقف آویزان کنید.

عکاسی مواد معلق

دو اسپیدلایت نورپردازی که استفاده شده مطابق تصویر زیر است. یکی در یک سافت باکس نواری در سمت راست قرار دارد و کمی پشت صحنه (نور کلیدی). دیگری پشت یک دیفیوزر بزرگ در سمت چپ قرار گرفته که به عنوان نور پرکننده (Fill light) استفاده شده است. اسپیدلایت بر روی قدرت پایین تنظیم شده (از ۱٫۱۶ تا ۱٫۱۲۸)

تنظیم اسپیدلایت

سرعت شاتر را بین ۱٫۱۶۰ ثانیه و ۱٫۲۵۰ ثانیه تنظیم کنید. دوربین خود را در حالت عکس برداری پشت سر هم قرار دهید تا از صحنه پرتاب سس و ریزش فلفل پاپریکا چندین عکس متوالی در هوا بگیرید.

عکاسی از مواد غذایی معلق

عکس ها را به طور جداگانه بگیرید.
با کمک سرنگ، سس قرمز را در هوا پرتاب کنید. با این روش می توانید سس ها را به صورت قطرات گرد زیبا در هوا پخش کنید. درست است که عکاسی از اجسام معلق کار آسانی نیست اما بعد از دیدن نتیجه کار، قطعا همه خستگی ها از بدنتان بیرون می آید.

عکاسی اجسام معلق

چند برگ ریحان را به نخ نایلونی و چیپس ها اضافه کنید.

آموزش عکاسی مواد غذایی

بهترین شات هایی که گرفتید را انتخاب کنید و با هم ترکیب کنید.

سیم ها و نخ نامرعی را دیلیت کنید. با کمک نرم افزار فتوشاپ clone stamp یا patch هر قسمتی که دوست ندارید را دیلیت کنید. در نهایت کمی رنگ آن را تغییر دهید تا بیشتر به جلب توجه کند.

آموزش عکاسی مواد غذایی

عکاسی از اجسام معلق

عکاسی از اجسام معلق در هوا

آموزش عکاسی حس خوب

برگرفته از ۵۰۰px

 

همه نظرات