رژیم لاغری چرا و چگونه؟

رژیم لاغری اصولی چگونه است؟

اگر این مقاله را می خوانید احتمالا دارای اضافه وزن هستید و قصد دارید در کمترین زمان، لاغر شوید. از این رو به دنبال رژیم لاغری مناسبی هستید که چربی سوزی زیادی داشته باشد. پیش از این که به رژیم لاغری بپردازیم، چند نکته را یادآوری می کنیم.

۱٫ رژیم لاغری باید اصولی باشد.
۲٫ رژیم لاغری باید کاهش وزن کم اما مداوم را در طول دوره به همراه داشته باشد.
۳٫ رژیم لاغری به معنای نخوردن نیست و بالعکس به معنای خوردن درست و متناسب است.
۴٫ رژیم لاغری باید چربی سوزی مناسبی داشته باشد.
۵٫ با قطع رژیم لاغری نباید وزن فرد با سرعت بازگردد.

رژیم اصولی لاغری یعنی چه؟

رژیم های لاغری بسیاری وجود دارند که ممکن است با نام رژیم کانادایی، رژیم کالری شمار و رژیم کتوژنیک و… شنیده باشید. خودتان را گول نزنید. قرار نیست که رژیم شما با فرد دیگری که شرایط جسمانی کاملا متفاوتی دارد، یکسان باشد! رژیم اصولی یعنی بر اساس شرایط جسمانی شما، باید و نبایدهای خوردنی ها ارائه شود. در طی دوره لاغری، با رژیم اصولی فرد دچار ریزش مو، کمبود ویتامین و تغییرات هورمونی نخواهد شد.

برای مشاوره کاهش وزن اصولی کلیک کنید.

رژیم لاغری چگونه است؟

در رژیم های لاغری کربوهیدرات تا حد ممکن کم می شود و در عوض، از پروتئین ها و سبزیجات استفاده می شود. حذف برنج و نان می تواند کاهش وزن سریع و هیجان انگیزی را برای فرد به همراه داشته باشد اما خوشحال نباشید! وزن شما با قطع رژیم مجددا باز می گردد. بهتر است بگوییم که وقتی روی ترازو می روید، احساس خوشحالی می کنید که عدد ترازو نسبت به قبل، کمتر شده است اما واقعیت این است، مشکل اصلی که سایز شما هست، تا حد زیادی باقی مانده و از طرفی چربی سوزی به طور ناقص اتفاق افتاده است. اشتباه نکنید. رژیم اصولی را زیر سوال نمی بریم اما حذف کامل یک ماده غذایی در طول دوره لاغری، کار چندان جالبی نیست.

رژیم لاغری

به این فکر کرده اید که تا چه مدت باید نان و برنج و سیب زمینی را کنار بگذارید؟

در رژیم لاغری چه چیزهایی باید بخوریم؟

سبزیجات کم کالری

در رژیم لاغری استفاده از سبزیجاتی که قند کمتری دارند، مناسب است. مثلا خوردن کاهو، خیار، گوجه فرنگی و اسفناج، علاوه بر این که نقش مهمی در کاهش وزن خواهد داشت، مواد معدنی و ویتامین های بدن را نیز تامین می کند. با این حال فکر نکنید که اگر یک بشقاب پر سالاد میل کنید، باز هم لاغر می شوید. هدف ما در رژیم لاغری کاهش اشتها است. اگر حجم معده خود را با انواع سبزیجات پر کنید، باز هم به هدف نهایی که کاهش اشتهای خودکار است، نخواهید رسید.

رژیم لاغری

روغن آشپزی خود را تغییر دهید.

در برنامه غذایی خود، روغن زیتون را بگنجانید. روغن کنجد و روغن شحم گاو نیز، می تواند تاثیرات مثبتی در کاهش وزن شما داشته باشد. توجه داشته باشید که خوردن روغن های مفید در طول دوره لاغری، واجب است.

حواستان به ویتامین D بدنتان باشد

وقتی ویتامین دی بدن شما کافی باشد، هورمون لپتین بیشتری آزاد می شود. این هورمون به مغز پیام سیر شدن را می رساند. درواقع با خوردن ویتامین دی، احساس سیری بیشتری دارید. ماهی ها سرشار از ویتامین D هستند. تخم مرغ و لبنیات نیز با دارا بودن ویتامین دی نقش مهمی در کاهش وزن خواهند داشت. اگر کمبود ویتامین دی دارید، لطفا با مشورت پزشک، اقدام به خوردن قرص های ویتامین دی کنید چرا که مصرف بیش از حد آن باعث ایجاد بیماری می شود.

لاغری سریع بدون بازگشت یک دروغ است!

بله استثناعاتی هم وجود دارد که فرد در یک ماه ۱۰ کیلو از وزن خود را از دست داده و بازگشتی هم نداشته اما به چه قیمت؟ اصولی ترین لاغری، کاهش وزن ۷۰۰ گرم در طول یک هفته است. این کاهش وزن کاملا نرمال و بدون بازگشت خواهد بود. در طول یک ماه تقریبا ۳٫۵ کیلوگرم کاهش وزن، اصولی است و هیچ خطری برای بدن ندارد.

من می خواهم لاغر شوم، چه کاری باید انجام دهم؟

در ابتدا شما باید شرایط جسمانی شما توسط مشاورین ما، بررسی شود. مشاوره کاملا رایگان است و در بررسی اولیه هیچ هزینه ای از شما دریافت نمی شود. در این روش با پیدا کردن ریشه های اضافه وزن، با کمک طب اسلامی و گیاهی، کمک به حل شدن همیشگی مشکل اضافه وزن شما خواهیم کرد. درواقع زمانی که ریشه اضافه وزن شما مشخص شود، با برطرف کردن دلایل افزایش وزن، شما لاغر خواهید شد و به اندام ایده آل خود دست خواهید یافت.

برای مشاوره کاهش وزن کلیک کنید.

نظرات بسته شده اند.