سیاه کردن موهای سفید با روش های طبیعی

از بین بردن موهای سفید و پیشگیری از پیری زود رس موها

موهای سفید کابوس وحشتناکی است که در گوش آدمی، نجوای پیری را می خواند. هیچ کس علاقه ای به پیری ندارد پس چه بهتر است که از سفیدی موها پیشگیری شود. عوامل بسیاری دست در دست هم می دهند تا موها را سفید کنند. تنش های عصبی، اختلال در عملکرد تیروئید، کاهش عناصر منیزیم و مس و گاهی اختلالات ژنتیکی منجر به سفیدی زودرس موها می شود.

سیاه کردن موهای سفید

سیاه کردن موهای سفید این روزها دردسری شده است برای کسانی که حتی رنگ های شیمیایی هم برایشان پاسخگو نیست. طبیعت دوستی بی بدیل است که همیشه الطافش را بی دریغ به انسان ها هدیه می دهد. از این رو استفاده از مواد طبیعی، اثرات بی نظیری در کاهش روند پیری موها دارند. پیری مو فقط سفیدی موها نیست. پیری مو می تواند به ریزش بیش از حد مو و ضعیف شدن ساقه مو نیز گفته شود که دیگر طراوت و جوانی یک موی سالم را ندارد. روش های خانگی از بین بردن سفیدی موها و سیاه کردن موهای سفید، به دلیل این که جزو روش های طبیعی است علاوه بر اثرگذاری بالا، قیمت ارزانی نیز دارد.

ماسک سیب زمینی، ماسکی برای براق کردن و سیاه کردن موها

برای سیاه کردن موهای سفید خود، سیب زمینی را پوست بکنید و پوست آن ها را در ظرفی که شامل دو لیوان آب است قرار دهید. به مدت ۵ دقیقه آن را بجوشانید و سپس در گوشه ای قرار دهید تا خنک شود. برای خوشبو کردن آن، چند قطره رزماری یا اسطوخودوس بریزید. موهایتان را با این محلول شستشو دهید. خواهید دید که موهای سفیدتان چگونه ناپدید خواهند شد.

سیاه کردن موهای سفید

  • چای سیاه سفیدی موها را می پوشاند

اگر موهایتان سفید شده است و رنگ و هزاران مواد شیمیایی نتوانسته اند آن ها را پنهان کنند، بهترین روش استفاده از چای سیاه است. برای از بین بردن سفیدی موها، یک قاشق غذاخوری چای سیاه را با یک قاشق غذاخوری گیاه مریم گلی خشک شده، مخلوط کنید. دو لیوان آب به آن اضافه کنید. سپس روی حرارت ملایم قرار دهید. تا جایی که محلول تبخیر شود و فقط نصف آن باقی بماند. پس از سرد شدن مخلوط، موهای خود را با آن ماساژ دهید. اگر هر روز از این لوسیون گیاهی استفاده کنید، متوجه از بین رفتن سفیدی موهایتان خواهید شد.

از بین بردن موهای سفید

  • سیر گیاه معجزه آسا در پیشگیری از سفیدی مو

سیر گیاهی معجزه آسا است که در روند سفیدی مو اختلال ایجاد می کند. از این رو کسانی که در رژیم غذایی خود سیر فراوانی مصرف می کنند، نسبت به افراد دیگر، دیرتر به سپیدی موها دچار می شوند. سیر کمبود منگنز در بدن را جبران می کند، تاثیر مستقیمی بر روند پیری موها دارد. اگر از بوی نامطبوع سیر پس از مصرف واهمه دارید، برای از بین بردن بوی سیر، بهتر است تکه ای کاکائو را در دهان قرار دهید. کاکائو بوی بد سیر را می گیرد. در صورتی که آخر شب از سیر استفاده کرده اید، علاوه بر مصرف کاکائو بعد از غذا، بهتر است ناشتا یک تکه دیگر از کاکائو را بمکید. خواهید دید که بوی نامطبوع به طور کامل از بین خواهد رفت.

  • مایعات فراوان بخورید.

آب و مایعات دیگر، از پیری زودرس موها پیشگیری می کند. آب در زیبایی پوست و مو نقش فراوانی دارد. درواقع کسانی که از آب فراوانی در طول روز استفاده می کنند، کمتر از دیگران دچار سفیدی مو می شوند. آشامیدن آب در طول روز، باعث رسیدن مواد مغذی به فولیکول های مو می شود. از این رو فولیکول های مو به خوبی تغذیه می شوند و سفیدی موها به تعویق می افتد.

  • ویتامین های گروه B را مصرف کنید

از دیدگاه درمانگران طب سنتی، سفیدی موها به دلیل کمبود ویتامین های گروه ب علی الخصوص B12 رخ می دهد. از این رو استفاده از مواد غذایی که سرشار از ویتامین های گروه B است باید مد نظر قرار گرفته شود. ویتامین B12 در ماهی ها و آبزیان خوراکی به وفور یافت می شود. از این رو مصرف ماهی ها نقش به سزایی در تاخیر سفیدی موها دارد. مرغ، گوشت، ماست و تخم مرغ از دیگر مواردی هستند که دارای ویتامین های گروه ب هستند.

  • روغن نارگیل و آب لیمو

روغن نارگیل به تنهایی اثرات شگفت آوری بر روی موها دارد و یکی از بهترین لوسیون های مو به حساب می آید. حال اگر این روغن را با آب لیموی تازه مخلوط کنیم می توانیم موهای سفیدمان را سیاه و براق کنیم.

روغن نارگیل و لیمو

اختصاصی حس خوب

نظرات بسته شده اند.