طرز تهیه سالاد کلم و کشمش خوش طعم (تصویری و مرحله به مرحله)

سالاد کلم و کشمش

سلام دوستای خوب حس خوب. امروز طرز تهیه سالاد کلم و کشمش مجلسی و خوشمزه رو با هم می بینیم. راستش این سالاد خیلی جاها درست می شه اما بازم طعم این سالاد  کلم کشمشی خیلی متفاوت تر و (البته به نظر بنده خوشمزه تر هم) هست. این سالاد برای مهمانی ها فوق العاده عالی و آسونه.

مواد لازم برای سالاد کلم و کشمش (۴ نفر)

برای تهیه سالاد کلم و کشمش به مواد زیر نیاز داریم. البته اسمش برای ۴ نفره وگرنه اگه مثل من عاشق این سالاد باشید فقط واسه خودتون کافیه.

  1. یک عدد کلم متوسط
  2. یک عدد هویج
  3. گردو به میزان لازم
  4. کشمش به میزان لازم
  5. سس مایونز (همراه با ماست)

سالاد کلم کشمش

طرز تهیه سالاد کلم و کشمش

خب گفتم که این سالاد با سالادای کلم و کشمش روتینی که جاهای مختلف دیدید فرق داره. دلیلش هم اینه که این سالاد قبل از خرد شدن پخته می شه.

کلم ها رو چند تیکه کنید و داخل آب جوش بریزید. با چنگال در حین قل خوردن کلم ها رو جابجا کنید که همه قسمت ها خوب پخته شه. مدت زمان پخت نباید بیشتر از ۱۰ دقیقه باشه. بعضی وقت ها ۱۰ دقیقه هم زیاده. درواقع شما نباید این کلم ها رو بپزید فقط تا جایی که کلم ها تغییر رنگ جزیی دادن داخل آب جوش بزارید. اگه پخته بشه بد مزه می شه و بافت هاشم از بین میره. پس تا جایی که رنگ کلم ها تغییر کنه کلم ها رو داخل آب جوش نگه دارید.

کلم پخته سالادی

بعد از تغییر رنگ سریعا کلم ها رو آبکش کنید و با آب سرد روشو آب کشی کنید. تا جایی که از داغی بیفته. از تصویر زیر ببینید کلم های من هنوز بافتشون خراب نشده اما تغییر رنگ دادن.

کلم پخته

گردوها رو خرد کنید و همراه با کشمش داخل آبکش بریزید.

سالاد کلم کشمش

هویج هم باعث خوشرنگ تر شدن سالادتون می شه. پس حسابی ریز ریزش کنید.

سس سالاد کلم

طرز تهیه سس سالاد کلم کشمش

سالاد کلم کشمش چون کشمش داره یکم شیرین می شه البته نه خیلی. برای سس سالاد کلم کشمش می تونید نسبت به ذائقتون سس شیرین یا ترش درست کنید.

حتما از ماست شیرین (ماست معمولی که در فروشگاه ها هست) استفاده کنید. هر میزان سس استفاده کردید یک برابر و نیم از ماست استفاده کنید. روغن زیتون هم ۵ قاشق بهش بزنید. ۵ قاشق هم آب لیمو اضافه کنید. اگه ترشیش کم بود یکم دیگه هم آب لیمو اضافه کنید. اگر سس شیرین شده دوست دارید یک قاشق چای خوری شکر اضافه کنید.

طرز تهیه سس سالاد کلم

وقتی خوب هم زدید بهش ادویه لیمو فلفلی اضافه کنید. این ادویه در تمامی فروشگاه ها به راحتی پیدا می شه. فلفل و نمک و پودر سیر هم بهش اضافه کنید. (همه اینا به ذائقه شما بستگی داره. هر موردی رو که دوست ندارید حذف کنید.)

سس سالاد کلم

کلم ها رو با سس مخلوط کنید و خوب هم بزنید. من برای تزیین از لیمو و زیتون استفاده کردم. این سالاد باید یک ساعت در یخچال بمونه تا سس به خورد کلم ها و گردوها بره. اینجوری خوشمزه تر میشه.

سالاد کلم و کشمش

اینم از سالاد کلم کشمش خوشمزه ما.

طرز تهیه سالاد کلم خوشمزه

خوبی سالاد کلم کشمشی با این طرز تهیه به اینه که پیرزن ها و پیرمردها که به سختی می تونن سالاد بخورن به راحتی می تونن این سالادو نوش جان کنن. حتما در خانه درست کنید.

سالاد کلم و کشمش

لذت آشپزی با حس خوب

نظرات بسته شده اند.