کیک مرغ مجلسی

کیک مرغ ویژه مهمانی ها و مجالس

کیک مرغ جزو پر طرفدارترین غذاهای فانتزی ای است که تقریبا کمتر کسی پیدا می شود که طعم لذیذ آن را دوست نداشته باشد. طعم بی نظیر و شکل ویژه آن، اغلب این غذای ویژه و پر زحمت را مناسب مهمانی های پر زرق و برق قرار داده است. اگر قصد دارید که مهمانی ویژه ای را ترتیب دهید، کیک مرغ مجلسی و خوش طعمی را تهیه کنید. شک نکنید بعد از دیدن این اثر هنری خوشمزه، لبخند دلنشینی بر لب مهمان هایتان می نشیند.

کیک مرغ

طرز تهیه کیک مرغ مجلسی برای ۵ نفر

مواد لازم برای تهیه کیک مرغ در ابتدا

 1. نان تست یک بسته کامل شامل ۱۴ عدد نان
 2. هویج خام یک عدد درشت
 3. جعفری بین یک تا دو دسته کامل (حدود ۲۵۰ گرم)
 4. پیازچه ریز شده، ۲۵۰ گرم
 5. خیارشور ۲۵۰ گرم
 6. سس مایونز یک لیوان
 7. ماست چکیده دو لیوان
 8. آبلیمو یک قاشق غذا خوری
 9. گردو به میزان لازم
 10. سینه مرغ ریش ریش شده یک عدد
 11. تخم مرغ آب پز شده دو عدد.

طرز تهیه کیک مرغ

 • بعد از تهیه کردن مواد لازم، سراغ تهیه کیک مرغ بی نظیرمان می رویم. در ابتدا سینه مرغ را که از قبل پخته شده، به صورت ریش ریش در آورده و سپس هویج و خیارشور را رنده کنید. به خاطر داشته باشید که در هنگام رنده کردن خیارشور، خیارشورها آب زیادی به اصطلاح می اندازند که باید خیارشور رنده شده را از آب آن جدا کرد. در کل باید کاری کنید که مواد ترکیبی شما حالت سفتی داشته باشند.
 • گردوها را خرد کرده و جعفری و پیازچه را ریز ریز کنید و به مخلوط اضافه کنید. تخم مرغ ها را با رنده ریز کنید و به بقیه مواد اضافه کنید.
 • یک قاشق آبلیمو را همراه با نمک و فلفل بسیار کم به ترکیب قبلی اضافه کنید. حال باید نصف سس مایونز را به همراه یک لیوان ماست چکیده مخلوط کنید و در نهایت تمامی مواد ریز شده را به ترکیب اضافه کنید.
 • نان تست ها را روی یک سینی بچینید و ترکیب تهیه شده را روی نان تست ها بمالید. بسته به این که دوست دارید کیک مرغ تان چند طبقه ای باشد، می توانید تعداد نان تست ها را کم و زیاد کنید. (من سه طبقه ای درست کردم)

کیک مرغ مجلسی

 • بعد از این که طبقات را روی هم چیدید و لایه ها را با مواد پر کردید، به اندازه دلخواه برش دهید. (هر نان تست را به شکل پنجره ای به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید.)
 • من از کاغذ شیرینی برای شکیل تر شدن کیک مرغ مجلسی ام استفاده کردم. شما هم می توانید کیک مرغ ها را در کاغذ شیرینی قرار داده و سپس، به تزیین رویه آن بپردازید.

تزیین کیک مرغ

در حال حاضر کیک مرغ شما آماده است اما متاسفانه در چنین شکلی، زیاد جلب توجه نمی کند. برای تزیین رویه کیک مرغ در ابتدا مخلوطی از سس و ماست چکیده تهیه کنید و رویه آن را سفید کنید. با یک کاردک می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

سپس یک ماسوره با طرح دلخواه را بردارید و فقط از ماست چکیده برای طرح دادن آن استفاده کنید. اگر ماست با سس مخلوط شود، شکل گل های ماسوره ای حفظ نخواهد شد و بعد از چند دقیقه از بین می رود.

کیک مرغ تزیین شده

تزیین کیک مرغ

برای تزیین کیک مرغ می توانید از رنگ خوراکی نیز استفاده کنید. بدین ترتیب که ماست چکیده را با رنگ خوراکی دلخواه ترکیب کرده و سپس داخل ماسوره بریزید و طرح دلخواه خود را پیاده کنید. حواستان باشد که برای ترکیب رنگ خوراکی با ماست، بیش از حد ماست را هم نزنید تا حالت سفتی اش از بین نرود.

کیک مرغ تزیینی

از سبزیجاتی مانند گوجه گیلاسی، جعفری، پیازچه، زیتون و … می توانید برای تزیین کیک مرغ نیز استفاده کنید.

کیک مرغ خود را حداقل به مدت ۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه مواد با یکدیگر مخلوط شود و طعم دلنشینی بگیرد. اگر همان لحظه کیک مرغ را سرو کنید، قطعا از طعم تخم مرغی که رنده کرده اید زده خواهید شد اما بعد از چند ساعت این طعم ناخوشایند از بین می رود.

اختصاصی حس خوب

نظرات بسته شده اند.