گونگ یو (بیوگرافی کامل گونگ یو بازیگر محبوب کره ای)

بیوگرافی گونگ یو

گونگ یو با نام اصلی گونگ جی چائول یکی از بازیگران محبوب کره است.

او متولد ۱۰ جولای ۱۹۷۹ است و شاید بتوان سریالی که باعث اوج شهرت وی شد را کافه پرنس دانست.

گونگ یو

یکی از بهترین فیلم های او، فیلم قطاری به بوسان است که در این فیلم نقش پدری مهربان و فوق العاده را بازی می کند. این فیلم در ژانر ترسناک تولید شده است و محتوای آن مربوط به زامبی شدن آدم های معمولی است. با این حال نوع نگاه گونگ یو در فیلم قطاری به بوسان و درگیری او بین نجات خود و دیگران صحنه های فوق العاده زیبایی را خلق کرده است.

فیلم قطاری به بوسان

گونگ یو جزء بازیگران سن بالایی است که طرفداران جوان و نوجوان زیادی دارد. به گفته خود او، بیشتر طرفدارانش نوجوانان هستند.

فیلم

شروع کار گونگ یو

گونگ یو بعد از فارغ التحصیلی در رشته تئاتر از دانشگاه کیونگ هی، به عنوان مجری در برنامه Mnet در سال ۲۰۰۰ شروع به کار کرد. در سال ۲۰۰۱ در سریال مدرسه ۴ برای اولین بار ایفای نقش کرد. در سال ۲۰۰۴ گونگ یو حمایت از نمایشنامه و فیلم ها را انجام می داد و کمتر جلوی دوربین ظاهر می شد.

تصاویر گونگ یو در سریال مدرسه ۴ با لباس مدرسه

اولین فیلم گونگ یو

gong yoo

گونگ یو در لباس مدرسه

کافه پرنس و دست یابی به موفقیت

به طور قطع می توان گفت بازی در کافه پرنس باعث شهرت گونگ یو شد. این سریال به حدی مخاطبین را جذب کرد که در خارج از مرزهای کره هم گونگ یو طرفداران زیادی پیدا کرد.

در سال ۲۰۰۵ او برای اولین بار در SBS در سریال معلم بیسکوییت و ستاره آب نبات بازی کرد که اصلا مورد پسند مردم قرار نگرفت. در سال ۲۰۰۶ در سریال دیگری به نام یک روز خوب ایفای نقش کرد. اما در سال ۲۰۰۷ با بازی در سریال کمدی رمانتیک شبکه MBC در نقش صاحب یک کافه، به اوج شهرت خود رسید. این سریال او را نه تنها به یک ستاره بلکه او را به عنوان مردی پیشرو تبدیل کرد.

طرفداران گونگ یو دلیل علاقه شان به این بازیگر را انتقال درست احساسات و نوع نگاه معنی دار او می دانند.

نام نویسی سربازی و بازگشت گونگ یو

گوونگ وو بعد از سریال کافه پرنس به خدمت اجباری (سربازی) در ۱۴ ژانویه ۲۰۰۸ رفت و تا ۸ ماه به عنوان داوطلب خدمت سربازی انجام وظیفه کرد. او برای ایستگاه رادیویی ارتش به عنوان DJ خدمت می کرد.

گونگ یو سربازی

پس از بازگشت از سربازی در سریال رمانتیک کمدی پیدا کردن آقای سرنوشت ایفای نقش کرد.

او در سریال big در سال ۲۰۱۲ ایفای نقش کرد اما برای بار دیگر با بازی در فیلم ترسناک قطاری به بوسان، به محبوبیت مجدد دست یافت. قطاری به بوسان یکی از موفق ترین فیلم هایی بود که گونگ یو تا کنون بازی کرده است. قطاری به بوسان که در سال ۲۰۱۶ اکران شد طرفداران زیادی پیدا کرد.

گونگ یو در سال ۲۰۱۴ در موزیک ویدیو How I Am در نقش کیم دونگ ریول ایفای نقش کرد. او تاکنون در چندین فیلم سینمایی ایفای نقش کرده است.

موفقیت دوباره گونگ یو

گونگ یو با بازی در سریال گابلین برای بار دیگر بعد از سریال کافه پرنس، به موفقیت جدیدتری دست یافت.

گونگ یو در گابلین

در این  سریال او نقش جنی را ایفا می کند که به نفرین و پاداش عمر ابدی گرفتار شده است. در ابتدا او گمان می کند که عمر ابدی او یک پاداش است اما بعد از گذشت ۱۰۰ سال، با دیدن مرگ عزیزانش متوجه می شود که داشتن عمر ابدی برای او یک مجازات به حساب می آید. تنها کسی که می تواند به عمر او پایان دهد عروس گابلین است.  عروس گابلین تنها کسی است که شمشیر پنهانی درون قلب او را می بیند. گونگ یو با پیدا کردن عروس گابلین خوشحال می شود که می تواند به زندگی اش پایان دهد اما، اختیار قلبش را از دست می دهد و عاشق عروسش می شود…

دوست دختر گونگ یو

گونگ یو تاکنون در هیچ کجا درباره دوست دختر یا عشق واقعی زندگی اش صحبتی نکرده است و به نظر می رسد تاکنون قرار مهمی نزاشته است. با این که در آستانه ۴۰ سالگی است به نظر می رسد برای دیدن کسی که قلب گونگ یو را از آن خود می کند هنوز هم باید صبر کرد.

گونگ یو

گونگ یو در اولین حضورش در سریال تلوزیونی مدرسه ۴، با ایم سو جونگ هم بازی شد. در سال ۲۰۰۸ رابطه میان آن ها در مجلات و دنیای مجازی، شایعه شد.

ایم سو جونگ

دوست دختر گونگ یو

ایم سو جونگ گونگ یو
دوست دختر گونگ یو

در برخی از منابع گفته شد که این دو در جزیره ججو با هم دیده شده اند. این درحالی بود که هر دو با کلاه راه می رفتند. برای مدت کوتاهی هم خبر رابطه دوستی میان یون ایون هی بازیگر زن کافه پرنس و یونگ وو شنیده شد اما به طور کلی هیچ کدام از این خبرها توسط آن ها تایید نشده است.

تصاویری که از عروسی گونگ یو با مین جانگ گو دیده شده است مربوط به سریال big است که این دو هنرمند به عنوان زوج در آن نقش آفرینی کرده اند. در این تصاویر گونگ یو و مین جانگ گو شبیه زوج های واقعی دیده شده اند.

دختر ایده آل گونگ یو

گونگ یو در نهایت در برنامه تلوزیونی از دختر ایده آل خود سخن گفت. او درباره دختر ایده آلش گفت: در حال حاضر ایده آل من متفاوت تر از آن چیزی است که در سنین جوانی دوست داشتم. مثلا در جوانی زنی که منحصر به فرد بود را ترجیح می دادم اما حالا یک زن عادی رو می پسندم.

زنی که به خودش متکی باشه و دوستاش کنترلش نکنن.  او حتی در گوشه ای از صحبت هایش به یون ایون های اشاره کرد و گفت: یون ایون های جزء زن های ایده آل منه.

یون ایون های

نظر گونگ یو درباره پدر و مادرش

گونگ یو بارها اعلام کرده که فرزند خوبی برای والدینش نیست. با این که برای پدر و مادر خود کارهای بسیاری کرده است اما می گوید: “به خاطر زندگی سلبریتی که دارد شرایط عادی برای زندگی کردن با پدر و مادرش را ندارد. این موضوع والدین گونگ یو را ناراحت می کند. گونگ یو میگوید اگر چه می توان با پول دادن به والدینم زندگی آن ها را متحول کنم اما زندگی بیشتر از پول است. وقتی پدر و مادرم آرزو می کنند که من کمی معمولی تر باشم، احساس درد می کنم.”

سریال های گونگ یو  

سریال school 4 یا مدرسه ۴ در سال ۲۰۰۱

سریال کره ای Whenever the heart bits در سال ۲۰۰۲

سریال کره ای قلب سخت در سال ۲۰۰۲

سریال ۲۰ years در سال ۲۰۰۳

سریال Best Theater: Flying Saucer  در سال ۲۰۰۳

سریال Screen در سال  ۲۰۰۳ نقش کیم جون پیو

سریال My Room, Your Room در سال ۲۰۰۳

سریال کره ای Hello My teacher در سال ۲۰۰۵

سریال Biscuit teacher and star candy در سال ۲۰۰۵ با ایفای نقش پارک تائه این

سریال یک روز خوب در سال ۲۰۰۶ در نقش سئو گون

سریال کافه پرنس در سال ۲۰۰۷ در نقش چوئی هان کیول (موفقیت بزرگ این بازیگر بعد از این سریال بود)

سریال بزرگ big در سال ۲۰۱۲

سریال آژانس دوستیDating Agency: Cyrano  در سال ۲۰۱۳

سریال کره ای گابلین Goblin: The lonely and great god در سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷

تا به حال سه سال است که سریال جدیدی از این بازیگر مشاهده نشده است.

فیلم های جدید سینمایی گونگ یو

‌فیلم سینمایی مظنون در سال ۲۰۱۳

فیلم سینمایی یک مرد و یک زن در سال ۲۰۱۶

فیلم سینمایی کره ای قطاری به بوسان در سال ۲۰۱۶

فیلم سینمایی عصر سایه ها در سال ۲۰۱۶

فیلم سینمایی کیم جی یونگ متولد ۱۹۸۲ در سال ۲۰۱۹

فیلم سینمایی سئو بوک در سال ۲۰۲۰

فیلم سینمایی سرزمین عجایب در سال ۲۰۲۱

برای تهیه این مطلب زمان زیادی گذاشته شده، خواهشمندیم همراه با نام منبع کپی کنید.

اختصاصی حس خوب

همه نظرات