بیوگرافی برن سات

بیوگرافی برن سات

برن سات یکی از بازیگران زن سرشناس ترکیه است. این بازیگر ۳۷ ساله فیلم های درخشانی در کارنامه ی کاری خود دارد که از معروف ترین آنها میتوان به سریال ماندگار عشق ممنوعه و هم چنین سریال گناه فاطما گل چیست اشاره کرد. او هم چنین به دلیل بازی در فیلم ایرانی فصل کرگدن به کارگردانی بهمن قبادی برای ما ایرانیان شناخته شده تر نیز هست.

مشخصات کلی

  • نام : برن
  • نام خانوادگی : سات
  • سال تولد : ۲۶ فوریه ۱۹۸۴
  • محل تولد : آنکارا، ترکیه
  • قد : ۱۶۷
  • آدرس اینستاگرام : berenn_saat

بیوگرافی کامل برن سات

برن سات در ۲۶ فوریه ۱۹۸۴ در شهر آنکارا به دنیا آمد و در همانجا بزرگ شد. پدرش حسین آونی سات از بازیکنان حرفه ای فوتبال ترکیه است او هم چنین یک برادر به نام جم سات دارد. برن تحصیلات ابتدایی و دبیرستان خود را در آنکارا به اتمام رساند و سپس وارد رشته ی اقتصاد و مدیریت بازرگانی دانشگاه باشکنت شد. در آنجا به تشویق دوستانش در مسابقه ستاره های ترکیه شرکت کرد و نفر دوم شد.

بعد از آن در یک تبلیغ تلویزیونی بازی کرد و سپس توسط کارگردان معروف تومریس گیریتیل اوغلو کشف شد و برای بازی در سریال در عشق ما مرگ هست برای ایفای نقش نرمین انتخاب شد.

در سال ۲۰۰۶ و برای بازی درسریال به یاد بیاور عزیزم در نقش یاسمین اونسال به شهرت جهانی رسید.

اما بی شک بازی در سریال معروف و پرطرفدار ترکیه که هنوز هم جز ماندگارترین سریال های ترک است در سال ۲۰۰۸ به نام عشق ممنوع در نقش بیهتر یوره اوغولو زیاگل سکوی پرتاب برن سات بود. او در این فیلم با بازیگران سرشناسی چون کیوانچ تاتلوتوغ، سلچوک یونتم و نباهات چهره هم بازی شد.

یکی دیگر از سریال های پرطرفدار که برن در آن به ایفای نقش پرداخت سریال گناه فاطما گل چیست؟ بود این سریال در بین ایرانیان نیز طرفداران بسیاری پیدا کرد.

کارنامه کاری برن سات

برن سات در طول این سالها فیلم و سریال های زیادی بازی کرده که از جمله آنها میتوان:

درد پاییز، بال های شب، فصل کرگدن، دنیای من، در عشق ما مرگ هست، به یاد بیاور عزیزم، عشق ممنوع، فاطما گل،انتقام، ماه پیکرو موهبت را نام برد.

همچنین بازی در این فیلم ها جوایز متععدی را نیز برایش به همراه داشته از جمله دوبار برنده ی جایزه ی پروانه طلایی برای بازی در سریال عشق ممنوع و فاطما گل شده است که از جوایز معتبر ترکیه است. او در ۷مین دوره جایزه بین المللی سئول نیزبه عنوان نامزد بهترین بازیگر زن برای فیلم فاطما گل انتخاب شد.

زندگی شخصی و عاشقانه

  1. برن سات فعالیت های خیرخواهانه ی زیادی انجام داده است او در سال ۲۰۱۱وقتی به عنوان چهره تبلیغاتی دئودورانت برند رکسونا انتخاب شد تمام درآمدش را که مبلغ ۱۰۰۰۰۰ لیر بود را به یک پناهگاه زنان بخشید.
  2. در سال ۲۰۱۲ تعدادی پیراهن برای مجله اله با چهره خود روی آنها طراحی کرد و بیشتر پول بدست آمده از فروش این لباس ها را به یک خیریه برای تحصیل یتیمان اختصاص داد.
  3. برن کارهای خیرخواهانه ی دیگری نیز انجام داده است از جمله کمک به بنیاد سلامت و اموزش کودکان مبتلا به سرطان خون، او همچنین از اولین افرادی بود که به قتل اوزگجان السان واکنش نشان داد.
  4. برن در سال ۲۰۱۴ با کنعان دوغولو خواننده پاپ معروف ترک ازدواج کرد این دو نفر مراسم عروسی خود را به صورت کاملا خصوصی در شهر لس انجلس آمریکا برگزار کردند.

 

اختصاصی حس خوب

نظرات بسته شده اند.