سریال کره ای کایروس Kairos 2020 (معرفی، نقد و بررسی)

نقد و بررسی سریال کره ای kairos

سریال کره ای کایروس یکی از متفاوت ترین سریال های کره ای بود که تا به حال دیده ام. وقتی قسمت اول سریال را می بینید، با خودتان می گویید که این همه اتفاق فقط در یک قسمت افتاده!؟ پس قسمت های بعدی چه رخدادهایی را قرار است نمایش دهد!؟

چیزی که برای من جای سوال داشت، نویسندگی این سریال بود که چطور این همه اتفاق را هنرمندانه کنار هم چیده است. داستان این سریال به قدری پیچیده است که شاید در نگاه اول فکر کنید که یک سریال هیجانی-معمایی آمریکایی را مشاهده می کنید. پیچیدگی و هیجان داستان کم از سینمای هالیوودی ندارد.  کایروس یک سریال فانتزی گذر زمان است که سرنوشت های بهم پیوسته را نشان می دهد. بی دلیل نیست که این سریال در بهترین سریال های کره ای ۲۰۲۰ قرار گرفته است!

معرفی سریال کایروس (زمان مناسب)

Kairos زندگی مرد موفقی به نام کیم سو جین (shin sung Rok) را نشان می دهد که همسرش یک ویالونیست حرفه ای است. زندگی کیم سو جین زمانی پیچیده می شود که دخترش در یک مهمانی دزدیده می شود و همسرش خودکشی می کند! در قسمت اول میبینید که با یک تماس، کیم سو جین با دختری به نام هان ئه ری که با فاصله زمانی یک ماه قبل از او زندگی می کند آشنا می شود! کیم سو جین می خواهد قبل از دزدیده شدن دخترش و مرگ همسرش، همه چیز را به حالت قبل برگرداند! هان ئه ری برای تغییر گذشته کیم سو جین دست به کار می شود اما در این میان از رازهای زیادی با خبر می شود.

کیم سو جین هم زندگی هان ئه ری را در آینده می بیند و سعی می کند تا از اتفاقات ناگواری که برای او پیش می آید، جلوگیری کند!

سریال کره ای کایروس ارزش دیدن دارد؟

پاسخ این سوال کاملا بستگی به ژانر مورد علاقه شما دارد. اگر علاقه به ژانر عاشقانه دارید، سراغ این سریال نروید چون در این سریال چیزی که کمتر مشاهده می کنید، سکانس های عاشقانه است. نه که این سریال بویی از عشق و عاشقی نبرده باشد اما شبیه سریال های کره ای کلیشه ای نیست که فقط عشق بین دو نفر را نشان دهد. سریال حول عشق خانوادگی می چرخد. این که چطور یک پدر تلاش می کند تا دوباره فرزندش را به زندگی برگرداند. این که یک مادر چطور حاضر است تا اخر عمر بچه اش را نبیند اما امنیت جانی و مالی او را تامین کند! برای افرادی که ژانر معمایی هیجانی دوست دارند، سریال کایروس یک انتخاب ویژه است!

با شروع سریال کره ای کایروس، هزاران سوال در ذهنتان نقش می بندد. از جذابیت های این سریال، دو بعد زمانی مختلفی است که با آن مواجه می شویم. این سریال نشان دهنده این است که هر رفتار ما در حال حاضر، چه تاثیری در آینده خواهد داشت. جذابیت سریال کایروس به حدی است که شاید دلتان بخواهد هر ۱۶ قسمت سریال را یک روزه ببینید. شاید افرادی که هم زمان با پخش سریال کره ای کایروس آن را دنبال می کردند، اگر می دانستند که باید مشتاقانه هر هفته منتظر این سریال باشند، اصلا آن را شروع نمی کردند. (از این که تمام اپیزودهای کایروس به دستم رسید و بدون انتظار این سریال رو دیدم خوشحالم وگرنه فکر کنم خواب و خوراک نداشتم تا قسمت جدید بیاد)

بازیگران سریال کایروس Kairos

لی سه یانگ در نقش هان عه ری بازی کرده است. این بازیگر در نقش دختری سخت کوش و فداکار است که برای پرداخت هزینه های جراحی مادرش، سه شغل دارد. شخصیت گرم و مهربان و در عین حال خوش بین را نشان می دهد که به دیگران همیشه کمک می کند!

لی سه یانگ دلیل بازی خود در این درام را فیلمنامه جذاب آن اعلام کرده است. وی گفت:” من خیلی علاقه مند به سریال کایروس شدم زیرا این درام دارای موضوع عبور از زمان است. موضوعی که من هنوز تجربه اش نکرده ام و فیلمنامه جذابی دارد.”

از لی سه یانگ خواسته شد تا سه کلمه کلیدی برای توصیف شخصیت خود در این سریال انتخاب کند. او پاسخ داد: “من می خواهم اشتیاق، استقامت، شجاعت را به عنوان توصیف نقش هان عه ری اعلام کنم”. هان عه ری در هر شرایطی مقاوم است و بی خیال نمی شود.”

لی سه یانگ بازیگری را از دوران کودکی آغاز کرده است و با فیلم های “وقتی من نه ساله شدم”، “رقبای دوست داشتنی” و “سال های شگفت انگیز” و درام “دائه جانگ گیوم” شناخته شد. سال ۲۰۲۰ برای او سال پر کاری بوده است. در سریال Memorist و سریال How Are You Bread و کایروس در این سال ایفای نقش کرده است.

شین سونگ راک هم بازیگر نقش اول سریال کایروس بود که بسیار عالی از پس این نقش مهم برآمد. قطعا کایروس یکی از موفق ترین سریال هایی است که تا به حال شین سونگ راک بازی کرده است.  شین سونگ راک در سریال کره ای vagabond نیز ایفای نقش داشته اما در نقش اصلی ظاهر نشده. بعد از تماشای این سریال، به این نتیجه می رسیم که هیچ کسی به اندازه سانگ راک برای بازی در سریال کایروس مناسب نبوده است.

سریال کره ای کایروس یک فیلم خانوادگی است. به جز یک سکانس کوتاه، در این فیلم هیچ سکانس نامربوط و غیراخلاقی را مشاهده نخواهید کرد! پس با خیال راحت این سریال را دانلود کنید و با خانواده ببینید!

اختصاصی حس خوب

نظرات بسته شده اند.