بیوگرافی کامل کیم سو هیون Kim Soo-hyun

بیوگرافی کامل کیم سو هیون Kim Soo-Hyun

کیم سو هیون یکی از بازیگران مطرح کره ای است که با بازی در سریال های کره ای رویای بلند، افسانه ماه و خورشید و تو از ستاره ها آمدی به محبوبیت فراوان دست یافت. کیم سوهیون به خاطر نقش آفرینی های بی نظیری که داشته است تاکنون توانسته جوایز سینمایی و تلویزیونی بسیاری را کسب کند. تا جایی که خودش هم باور نمی کند Kim soo hyun خجالتی روزی به یک بازیگر محبوب بین المللی تبدیل شود. جدیدترین سریال او که یکی از بهترین سریال های کره ای ۲۰۲۰ بود، سریال کره ای مشکلی نیست که خوب نباشی است. با اتمام این سریال مجددا عبارت بیوگرافی کیم سو هیون مورد توجه قرار گرفت.

کیم سو هیون

در این محتوا درباره عناوین زیر می خوانید:

 1. مشخصات کلی کیم سوهیون
 2. خانواده کیم سوهیون
 3. زندگی شخصی سوهیون
 4. دوست دختر و همسر کیم سوهیون
 5. کمک های خیرخواهانه کیم سوهیون
 6. دستمزد سوهیون برای بازی در سریال های کره ای
 7. فیلم و سریال های سوهیون
 8. کیم سو هیون در پسران برتر از گل
 9. جدیدترین سریال kim soo huyn

مشخصات کلی کیم سو هیون

نام: Kim Soo Hyun

تاریخ تولد: ۱۶ فوریه ۱۹۸۸ (۲۷ بهمن ۱۳۶۶)

محل تولد: کره جنوبی

قد: ۱۸۰ سانتی متر

وزن: ۶۵ کیلوگرم

گروه خونی: AB

درباره کیم سو هیون

خانواده کیم سو هیون

کیم سو هیون متولد ۱۶ فوریه ۱۹۸۸ در سئول است. او در خانواده ای که کمی آشفتگی داشت به دنیا آمد. پدرش نوازنده و خواننده اصلی گروه “seven Dolphins” بود. برای همین هم کیم سو هیون صدای زیبایی دارد. احتمالا این صدا را از پدر خود به ارث برده است. با این حال کیم سو هیون در نوجوانی برای همیشه از مهر پدری بی نصیب ماند. پدر او به علت اختلافات خانوادگی که داشت، همسر و فرزند خود را ترک کرد تا کیم سو هیون زندگی بدون پدر را تجربه کند. نبود پدر بر روان او به شدت تاثیر گذاشت تا جایی که او فردی خجالتی و بی اعتماد به نفس شد. اینجا بود که مادرش به خاطر نگرانی هایی که داشت، او را در کلاس های درام ثبت نام کرد. او اعتقاد داشت بازیگری می تواند روش خوبی برای مقابله با ترس باشد چرا که اجرا در مقابل جمعیت، باعث رشد فردی می شود.

مادر کیم سو هیون

دلیل بازیگر شدن kim so huyn

کیم سو هیون در سئول متولد شد و بزرگ شد. از آن جایی که شخصیت محبوبی در مدرسه نبود، دوستان زیادی نداشت. یک نوجوان خجالتی، ترسو و کم اعتماد به نفس بود که نمی توانست بدون استرس با غریبه ها صحبت کند. مادرش که رفتارهای او را می دید، نگران طرد شدن او از جامعه بود. به همین دلیل تصمیم گرفت تا کیم سو هیون را به کلاس های بازیگری ببرد تا کمی اعتماد به نفس صحبت کردن با غریبه ها را به دست آورد. او که یک شخصیت درونگرا داشت با شرکت در کلاس های بازیگری به این رشته علاقه مند شد. تا جایی که در دانشگاه چونگ آنگ در رشته بازیگری و تئاتر شرکت کرد.

بیوگرافی کیم سو هیون

زندگی شخصی کیم سو هیون

 • کیم سو هیون عاشق مسافرت است و اوقات فراغتش را اکثرا با مادر و خانواده اش می گذراند. از آن جایی که مادرش او را به تنهایی بزرگ کرده و دلیل موفقیت او به حساب می آید، سو هیون به طور مداوم از علاقه ای که به مادرش دارد می گوید. حتی در صفحه اینستاگرام خود دائما تصاویری از مادر خود با عنوان “Queen of my life”  میگذارد. از نظر او مادرش ملکه زندگی اش و نجات دهنده اوست.
 • او همچنین عاشق آشپزی است و این هنر را از مادرش آموخته که از نظرش بهترین آشپز دنیاست.
 • از دیگر علاقه مندی های کیم سو هیون باید به عشق به بولینگ اشاره کرد.  او تا جایی عاشق این بازی است که ساعت ها در یک سالن بولینگ زمان می گذراند. وی در یک مسابقه از بین ۱۴۴ شرکت کننده، رتبه ۱۰ام را کسب کرد.
 • او به عنوان سفیر برند سازمان گردشگری کره، سفیر حسن نیت برای سئول و همچنین سفیر افتخاری فرودگاه بین المللی اینچئون انتخاب شده است.

Kim Ju-na خواهر ناتنی kim soo huyn

در سال ۲۰۱۷ اخباری درباره خواهر کوچکتر کیم سو هیون منتشر شد. چندین وبلاگ درباره این شایعات مدعی شدند اما واقعیت پنهان ماند تا اینکه سوهیون بیانیه ای رسمی منتشر کرد که در آن این ادعا را تایید کرد که او خواهری کوچکتر دارد. این خواهر ناتنی که از طرف پدری است ۶ سال کوچکتر از سو هیون است. به نظر می رسد که او هم از وجود این خواهر بی اطلاع بود اما در سال های اخیر او را به رسمیت شناخته است. کیم جونا نام خواهر سوهیون است که در حال حاضر به عنوان خواننده فعالیت می کند. سوهیون در بیانیه اش برای خواهرش آرزوی موفقیت کرد.

روابط شخصی کیم سو هیون

همسر کیم سو هیون و روابط عاشقانه کیم سو هیون

آیا کیم سو هیون ازدواج کرده است؟

در حال حاضر کیم سو هیون مجرد است اما در سال ۲۰۱۲ رابطه او با یونا خبر ساز شد. هر چند که Yoona درباره این رابطه توضیح نداد اما در سال ۲۰۱۳ رابطه آن ها پایان یافت. در بسیاری از سایت ها به نقل از یونا گفته شده است که “کیم سو هیون یک فرد روانی است و باید به روانپزشک مراجعه کند.” با این حال یونا در سال ۲۰۱۴ شایعات را انکار کرد. در سال ۲۰۱۴ نیز شایعه رابطه او با سوزی شدت گرفت که البته این شایعه به راحتی رد شد. سوزی اعلام کرد که کیم سو هیون همچون یک دوست و یک برادر با ارزش برای او است و رابطه اش بیشتر از این نیست.

عشق اول کیم سو هیون

بار دیگر خبر رابطه او در سال ۲۰۱۷ با بازیگر و خواننده Ahn So-hee پخش شد. دوست دختر کیم سو هیون جزو بیشترین عباراتی بود که در سال ۲۰۱۷ در گوگل جستجو می شد. این خبر که شوک بزرگی برای طرفداران این بازیگر بود فورا توسط کمپانی کیم سوهیون تکذیب شد. آن ها اعلام کردند که با شخص شروع کننده این شایعه برخورد جدی خواهند داشت. با این حال هنوز هم جای سوال برای طرفداران این بازیگر است که کیم سو هیون به چه کسی علاقه دارد؟

دوست دختر کیم سو هیون

شایعه رابطه کیم سو هیون با Ahn So-hee به حدی قوی بود که گفته می شد کیم قصد دارد او را به عنوان همسرش معرفی کند و فورا با او ازدواج کند. شایعه ها از آن جایی شکل گرفت که چندین بار این دو نفر در محیط های مختلف بدون داشتن هیچ پروژه مشترکی دیده شده بودند.

دختر مورد علاقه کیم سو هیون

کیم سوهیون درباره دختر مورد علاقه اش گفته: “دختری که دوست دارم با او در ارتباط باشم باید شخصی زیبا و جذاب باشد و در عین حال، در کارهای شخصی ام دخالت نکند. از آن جایی که زود ناراحت می شوم، دوست ندارم کسی در کارهایم دخالت کند.”

کمک های خیرخواهانه کیم سوهیون

در طول سال ها فعالیتی که سو هیون داشته، توانسته است به یک بازیگر بزرگ در صنعت فیلم کره تبدیل شود. او با کمک های خیرخواهانه ای که داشته نشان داده که شخصیت او فراتر از یک چهره زیبا و بازی شگفت انگیز است. او یک تاجر بزرگ و یک نیکوکار دوست داشتنی در کره است. بزرگترین کمک مالی او در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۲۰۰۰۰۰ دلار برای کمک به بچه های چینی بود.

دستمزد کیم سو هیون برای بازی در سریال های کره ای

هنوز عدد دقیق دستمزد او برای بازی در فیلم و سریال کره ای مشخص نیست اما به نظر می رسد که برای هر قسمت از مجموعه تلویزیونی مبلغی معادل ۸۳۹۰۰ دلار درآمد کسب می کند. از این رو او یکی از پر درآمدترین بازیگران کره ای است.

فیلم و سریال های کیم سو هیون

kim soo huyn نیز در یک شانس با بازی در نمایش تلویزیونی “لبخند پنیر کیمچی” در سال ۲۰۰۷ برای اولین بار پا به عرصه بازیگری می گذارد. با این که در این نمایش، نقش جزئی داشت اما باز هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. از آن جایی که این نمایش جوایزی از جمله جایزه Peabody را کسب کرد، می توان گفت این سریال، شروع رویایی برای کیم سو هیون بوده است.

تست بازیگری kim soo huyn در سریال پسران برتر از گل

جالب است بدانید که سو هیون برای بازی در سریال Boys Over Flowers تست بازیگری می دهد اما رد می شود. سریال پسران برتر از گل قطعا می توانست یکی از بهترین سریال های کیم سو هیون باشد اما او با عدم پذیرش در این سریال، احساس دلسردی نکرد. بعد از رد شدن در این سریال، انرژی بیشتری روی نقش آفرینی های خود گذاشت و توانست در چندین سریال، خوش بدرخشد.

زندگینامه کیم سو هیون

آغاز محبوبیت kim soo huyn

در سال ۲۰۰۷ بار دیگر در فیلم کوتاهی به نام “شکوفه گیلاس” ایفای نقش کرد. از آن جایی که برخلاف بازیگران دیگر کره ای علاقه ای به نشان دادن یک پسر عاشق را در سریال هایش نداشت، معمولا نقش های خود را معقولانه انتخاب می کرد. بعد از نقش آفرینی در فیلم های کوتاه “بدترین” و “خانه پدر” با نقش آفرینی در سریال کره ای رویای بلند “Dream High” در سال ۲۰۱۱ به اوج محبوبیت رسید. در این سریال نقش پسر ساده ای را بازی می کرد که به یک موسیقی دان خارق العاده تبدیل می شود. سو هیون برای سریال رویای بلند دو ترانه خواند و در کنار سوزی بائه نقش آفرینی کرد.

سریال کره ای رویای بلند

اوج کار کیم سو هیون در سال ۲۰۱۲

در سال ۲۰۱۲ کیم سوهیون به یکی از مشهورترین بازیگران کره ای تبدیل شد. تا جایی که به او ۱۵ قرارداد پیشنهاد شد که وی آن ها را امضا کرد و در فیلم ها و سریال های متعددی در سال ۲۰۱۲ ایفای نقش کرد. حضور او در سریال افسانه ماه و خورشید که به عنوان یک پادشاه جوان در دوره چوسان زندگی می کند، باعث شد مجددا این محبوبیت ها بیشتر شود.

همچنین در سال ۲۰۱۲ اولین فیلم سینمایی خود به نام “The Thieves” را بازی کرد. فیلم سینمایی “Heist” نیز دومین فیلم کره ای پر فروش شد که در آن وی ایفای نقش کرد.

فیلم سینمایی Secretly, Greatly نیز باعث ادامه موفقیت او شد. تا جایی که به یکی از پردرآمدترین فیلم های سال کره تبدیل شد. عملکرد سوهیون به حدی خوب بود که برای کسب جوایز متعددی در همان سال، کاندید شد. وی نیز با کسب جایزه Beaksan Arts و یک جایزه Grandbell سال ۲۰۱۲ را به اتمام رساند.

فیلم و سریال های سو هیون

اما این تنها آغاز محبوبیت خارق العاده سو هیون بود. او هر پروژه ای را که انتخاب می کرد با عشقی که به این حرفه داشت، بهترین تصویر بازیگری خود را ارائه می داد. در سال ۲۰۱۳ نیز با بازی در سریال عشقم از ستاره ها اومده (‘My Love from the Star’) روند جدیدی از سریال های فانتزی را شروع کرد. این سریال نیز چنان موفق شد که جایزه بزرگ هفتمین دوره جوایز درام کره ای را کسب کرد.

سریال عشقم از ستاره ها اومده

Kim soo hyun بار دیگر در سال ۲۰۱۵ در یک درام پرطرفدار به نام “The Producers” بازی کرد. سریال تهیه کننده درباره کمپانی های تولید برنامه های مختلف بود که چالش های تهیه یک برنامه را با یک درام عاشقانه کمدی به نمایش می گذاشت.

در سال ۲۰۱۷ سو هیون به عنوان نقش اصلی فیلم مهیج “Real” بازی کرد اما بسیاری از منتقدین حرف های منفی درباره این فیلم زدند. با این حال تعداد فروش بلیط های سینما برای تماشای این فیلم، نشان داد که وجود سو هیون می تواند هر فیلمی را به پرفروش ترین ها تبدیل کند.

سریال It’s Okay to Not Be Okay 2020 هم جزو جدیدترین سریال های کره ای سو هیون بود. در این سریال نقش فردی جذاب، باهوش و صبور را بازی می کند که به عنوان مددکار بهداشت در بخش روانپزشکی فعالیت دارد. رابطه برادری که در این سریال نشان داده می شود، حس مخاطب را برمی انگیزد. در این سریال سوهیون در نقش برادری حامی و پشتیبان است که از برادر کوچکتر خود که مبتلا به اوتیسم است نگهداری می کند.

سریال کره ای

جدیدترین سریال کیم سو هیون ۲۰۲۱

به تازگی Kim soo hyun بازی در درام جدیدی به نام “آن شب” را آغاز کرده است. سریال That Night احتمالا در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ پخش خواهد شد اما با این حال هنوز مشخص نیست که جزو سریال های کره ای ۲۰۲۱ خواهد بود یا خیر. این سریال درباره بازسازی مجموعه Criminal Justice است که از شبکه بی بی سی پخش شد. سریال آن شب با بازی کیم سوهیون درباره قتل یک زن و تحقیقات یک دانشجوی معمولی است.

زندگینامه کامل کیم سو هیون

خلاصه فیلم های کیم سو هیون

بعضی از مهمترین فیلم‌ها و سریال‌های کیم سو هیون عبارتند از:

 1. “Dream High” (2011): او در این سریال موزیکال نقش یک دانش‌آموز معتبر در یک دبیرستان هنری بازی می‌کند.
 2. “Moon Embracing the Sun” (2012): در این سریال تاریخی و عاشقانه، کیم سو هیون نقش شاهزاده چونگ سو را ایفا می‌کند.
 3. “My Love from the Star” (2013-2014): او در این سریال علمی-تخیلی به عنوان یک مرد بیگانه که بر روی زمین زندگی می‌کند نقش دارد و به همراه جون جی هیون نقش یک بازیگر مشهور به نام چون سوک را بازی می‌کند.
 4. “It’s Okay to Not Be Okay” (2020): او در این سریال در نقش یک کتابدار به نام مون کانگ تاک نقش دارد که با یک پرستار با مشکلات روانی رابطه برقرار می‌کند.
 5. “Real” (2017): این فیلم اکشن و جنایی کره‌ای است که کیم سو هیون در آن نقش یک جراح زیرزمینی به نام جان تاک می‌بازد.

امیدواریم از این محتوا لذت برده باشید.

اختصاصی حس خوب

نظرات بسته شده اند.