بیوگرافی کامل سونگ جونگ کی

بیوگرافی سونگ جونگ کی

جونگ کی یکی از معروف ترین بازیگران کره ای است که با بازی در سریال کره ای “رسوایی سونگ کیون کوان” به شهرت رسید. سونگ جونگ کی به خاطر چهره زیبا و بازی فوق العاده ای که داشت، در سریال مرد بی گناه هم به خوبی درخشید. پس از آن نیز با بازی در فیلم پسر گرگ نما، به اوج محبوبیت رسید.

بیوگرافی جونگ کی

سربازی جونگ کی و بازگشت مجدد آن به عرصه بازیگری

در سال ۲۰۱۲ در اوج محبوبیت تصمیم گرفت که به خدمت سربازی برود. به همین دلیل تا سال ۲۰۱۶ هیچ فیلم و سریالی از این بازیگر با مهارت دیده نشد. بعد از اتمام سربازی، بازی در سریال کره ای نسل خورشید را پذیرفت. از آن جایی که در این سریال نقش یک سرباز را داشت، بازی در این سریال را قبول کرده بود. چرا که مدت زیادی در دوران خدمت بر روی مهارت های سربازی خود وقت صرف کرده بود و ایفای نقش یک سرباز، برایش عالی به نظر می آمد.

سریال نسل خورشید

ازدواج سونگ جونگ کی song joong ki

همسر سونگ جونگ کی چه کسی است؟ این سوالی است که کاربرانی که علاقه مند به کی دراما هستند، درباره سونگ جونگ کی می پرسند. سریال نسل خورشید در زندگی شخصی سونگ جونگ کی تاثیر زیادی داشت. در این سریال علاقه ای بین جونگ کی و بازیگر نقش مقابلش، “سونگ هی کیو” ایجاد شد. این زوج در سال ۲۰۱۷ با یکدیگر ازدواج کردند.

زن جونگ کی

اما این ازدواج کمتر از دو سال دوام آورد. سرانجام جونگ کی و سونگ هی کیو در ژوئن سال ۲۰۱۹ طلاق گرفتند.

۱۰ مورد از زندگی شخصی جونگ کی

  1. سونگ جونگ کی در نوزدهم سپتامبر ۱۹۸۵ در منطقه دونگ متولد شد.
  2. جونگ کی در ۲۷ اگوست ۲۰۱۳ ثبت نام نظامی اجباری خود را انجام داد. در نهایت او در استان گنگ وون در منطقه چونچئون خدمت خود را آغاز کرد. وی قبل از اعزام به مدت ۵ هفته آموزش دید.
  3. او سه خواهر و یک برادر دارد و دومین فرزند خانواده است.
  4. در بازی اسکیت مهارت دارد. در دوران مدرسه به مسابقات ملی هم می رفت اما بعد از آسیب دیدگی اسکیت را ترک کرد و به تحصیلات پرداخت. در دوران تحصیلات هم از نظر علمی درخشان بود.
  5. والدین او مخالف بازیگر شدن جونگ کی بودند اما او بعد از فارغ التحصیل شدن از تحصیلات متوسطه، بازیگری خود را آغاز کرد. تا جایی که در سال سوم دانشگاه، کار بازیگری خود را تمام وقت کرد.
  6. اولین نقش مکمل را در فیلم سینمایی گل یخ زده بازی کرد که این فیلم جوایز زیادی را در سال ۲۰۰۸ از آن خود کرد.
  7. در سریال رسوایی سونگ کیون کوان که بر اساس رمان پرفروش یونگ یون گوول ساخته شده بود، به اوج محبوبیت رسید. این سریال درباره دختریه که به خاطر تامین معاش خود مجبور میشه خودش رو به شکل پسر در بیاورد. این سریال با موفقیت تجاری زیادی روبه رو شد.
  8. پسر گرگینه و مرد بی گناه از دیگر نقش های تاثیرگذار جونگ کی قبل از ترک بازیگری و شروع خدمت سربازی بود. تا جایی که مردم بی صبرانه منتظر بازگشت جونگ کی از خدمت سربازی و شروع دوباره بازیگری او بودند.
  9. جونگ کی با هدف ارتقای توریست در سطح بین المللی از طرف سازمان گردشگری کره به عنوان سفیر افتخاری گردشگری کره منصوب شده است.
  10. در طول حرفه خود، جونگ کی جوایز متعددی را کسب کرده که شامل ۸ جایزه KBS Drama Awards و یک جایزه SBS Drama Award و یک جایزه کره سازنده است. جونگ کی در سال ۲۰۱۶ برای بیش از ۳۰ برند تبلیغات داشت که به همین علت برنده جایزه “برند سال” توسط انجمن مصرف کنندگان کره شد.

سریال های معروف جونگ کی

۱٫ سریال کره ای وینچنزو

سریال وینچزو  که در سال ۲۰۲۱ ساخته شد، بازگشت خوبی برای جونگ کی محسوب می شد.  سریال وینچنزو کاسانو داستان یک وکیل مافیایی است که در ایتالیا زندگی می کند اما برای پیدا کردن طلاهایی که در زیر یک ساختمان قدیمی پنهان شده، به کره بر می گردد. جونگ کی در این سریال نقش یک وکیل مافیایی را دارد.

سریال های جدید جونگ کی

۲٫ سریال کره ای تاریخ آسدال/ سرنوشت آسدال

تاریخ آرتدال یا آسدال از دیگر سریال های اخیر جونگ کی است که در بین بهترین سریال های کره ای سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است. این سریال در سه فصل ارائه شده است و سبکی کاملا متفاوت نسبت به تمام سریال های کره ای دارد. در این سریال جونگ کی نقش هیولایی نیمه انسان را بازی می کند. فصل دوم سریال تاریخ آرتدال در سال ۲۰۲۳ پخش شد.

سریال تاریخ ارتدال

سریال آسدال

۳٫ سریال نسل خورشید

سریال نسل خورشید در سال ۲۰۱۶ از جمله سریال های موفق جونگ کی بود. در این سریال او در نقش یو شی جین به عنوان سرباز مخفی کشور فعالیت می کند.

سریال نسل خورشید

۴٫ مرد بی گناه

مرد بی گناه نیز در سال ۲۰۱۲ به خاطر فیلمنامه جذابی که داشت، به محبوبیت جونگ کی کمک بسیاری کرد. در این سریال جونگ کی به خاطر انتقام به دختری که بر اثر تصادف حافظه اش را از دست می دهد نزدیک می شود اما در طی این مسیر، عاشق دختر می شود.

سریال مرد بی گناه

بیوگرافی سونگ جونگ کی اختصاصی حس خوب

نظرات بسته شده اند.