سریال کره ای زیبایی حقیقی True Beauty 2020

معرفی سریال کره ای زیبای حقیقی

یکی از سریال های کره ای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۰ که به تازگی شروع به پخش کرده، سریال زیبای حقیقی است. این سریال که در ژانر مدرسه ای ساخته شده، درباره دختری است که صورت زشتی دارد و با کمک آرایش، چهره اش زیبا می شود. به طوری که دل هر پسری را می برد.

سریال کره ای زیبای حقیقی جزو کمیک های دیجیتال است که پیشتر در مجله وبتون مخاطبان آن را دنبال کرده اند.

خلاصه داستان سریال زیبای حقیقی True Beauty

لیم جو گیونگ یک دانش آموز دبیرستانی است که بسیار مهربان و خوش بین است اما به خاطر چهره اش از کودکی مورد تمسخر قرار گرفته است. طی اتفاقی با یک آموزش ویدیویی یاد میگیرد چطور آرایش کند و تغییر چهره دهد. به طوریکه بعد از تغییر چهره اش کسی او را نمی شناسد. این آرایش زندگی اش را متحول می کند و به عنوان یکی از زیباترین دختران کلاس انتخاب می شود. در مدرسه او پسری به نام لی سو هو وجود دارد که شخصیت خشک و بی احساسی دارد. لی سو هو که با کسی هم صحبت نمی شود، در عین ناباوری با لیم جو گیونگ بدون آرایش برخورد می کند و با او حسابی گرم می گیرد اما لی سو هو خبر ندارد که این دختر زشت، همان دختر زیبای مدرسه است. در این میان رازهایی وجود دارد که به مرور فاش می شود.

تعداد قسمت ها ۱۶

مدت زمان هر قسمت بین ۶۰ تا ۷۰ دقیقه

سازنده: کره جنوبی

ژانر: عاشقانه، کمدی، درام، نوجوان

بازیگران سریال کره ای زیبای حقیقی

مون گا یونگ Moon Ga Young در نقش لیم جو کیونگ

چا ایون وو Cha Eun Woo در نقش لی سو هو

هوانگ این یئوپ Hwang In Yeop در نقش هان سئو جون

سریال زیبای حقیقی ارزش دیدن دارد؟

این سریال برای مخاطبین نوجوان ساخته شده و یک سریال جذاب و دیدنی برای رده سنی خودش است. چیزی که به شدت در کل داستان موج می زند، کلیشه ای بودن آن است. طبق معمول در سریال های کره ای شاهد دختری خنگ و مهربان هستیم که دل جذاب ترین پسر شهر را می برد. حالا این که کره ای ها چه اصراری دارند دخترانشان را خنگ و کیوت جلوه دهند، نمی دانم اما چیزی که مشخص است این است که حتی همین داستان کلیشه ای، طرفداران بسیاری داشته است. با توجه به میزان مخاطبینی که این سریال را دنبال می کنند، می توانیم بگوییم که این سریال ارزش یکبار دیدن را دارد.

از کلیشه های دیگر این سریال، آزار و اذیت های همکلاسی ها نسبت به موضوعاتی مثل زیبایی ظاهری است. اگر کسی زشت باشد، دیگران او را می زنند یا با او دوست نمی شوند. این رفتار برای کودکان مدارس ابتدایی بدیهی است اما برای دبیرستان به نظر زیادی اغراق آمیز است. البته این موضوع را زیاد در سریال های کره ای دیده ایم. مثلا در سریال اف ۴ که یکی از بهترین سریال های ژانر مدرسه ای بود، همکلاسی ها به خاطر فقری که جاندی داشت، دختر داستان را مسخره می کردند. یکی از دلایلی که ژانر مدرسه ای تا این حد طرفدار پیدا کرد، بی شک سریال پسران برتر از گل و بازی درخشان لی مین هو بود. این که در این سریال هم دختران و پسران بالغ برای چنین موضوعاتی دیگران را مورد آزار و اذیت قرار می دهند جای سوال است. حالا نمی دانم واقعا در مدارس کره ای تا این حد از روی ظاهر دیگران قضاوت می شوند یا فقط در سریال هایشان نوجوانان کره ای مدرسه ای اغلب از سطح شعور کمی برخوردارند و در واقعیت این طور نیست.

از نکات منفی این سریال باید به دو نقش آفرینی متفاوت دختر سریال پرداخت که البته بیشتر در ابتدای سریال مشخص است. دختری که وقتی زیبا می شود، فقط بامزه است اما زمانی که زشت می شود، دست پاچلفتی میشود. حتی نوع صحبتی که می کند هم فرق می کند. اگر بازیگر نقش زن در هر دو نقش به یک شکل ظاهر میشد، داستان قابل باورتر میشد. اما به طور اغراق آمیزی زمانی که بدون آرایش است حالت چهره اش را تغییر می دهد و لحن صحبتش کاملا متفاوت میشود.

نکات مثبت سریال کره ای زیبای حقیقی

از این که این سریال یک درام سرگرم کننده است و ممکن است شما را برای ساعت ها میخکوب کند، نمی توان صرف نظر کرد. در این سریال به موضوعات باطن آدم ها و زیبایی درونی افراد اشاره می شود. این که همه چیز ظاهر نیست و حتی زشت ترین افراد هم می توانند آدم ها را عاشق خود کنند. داستان حول یک عشق پاک و ساده می چرخد و مثلث عاشقی به وجود آمده از جذابیت های آن است.

روند سریال تفاوت های زیادی با مجله وبتون داشت. پایان منطقی و قابل حدسی داشت و جزو معدود سریال های کره ای بود که هر لحظه اش احساسات متفاوتی را به مخاطب می داد. گاهی گریه، گاهی خنده از ته دل و گاهی هم حس دل سوزی.

پیشنهاد می کنیم حتما این سریال را ببینید.

همه نظرات